چاپ کردن این صفحه

تحلیلگران معتقدند قیمت طلا پس از ۳ سال کاهش متوالی بیش از این کاهش نخواهد یافت و انتظار می رود در فصل پاییز قیمت طلا به طور متوسط ۱۲۵۰ دلار شود

 

به نقل از رویترز، با توجه به پیش بینی افزایش قیمت طلا در سال جاری و سال آینده میلادی به دلیل نگرانی ها از روند انقباضی شدن سیاست پولی آمریکا، تحلیلگران خود را آماده می کنند تا اعلام کنند که قیمت طلا پس از 3 سال کاهش متوالی دیگر بیش از این کاهش نخواهد یافت.
تحلیلگران طلا که در نظرسنجی رویترز شرکت کرده اند گفتند، پیش بینی های خود از قیمت طلا را نسبت به ابتدای امسال حدود 100 دلار افزایش داده اند و این ناشی از بهترین عملکرد سه ماهه فلز زرد در حدود 30 سال گذشته در سه ماهه نخست امسال بوده است.
این نظرسنجی که در ماه جاری میلادی از 30 تحلیلگر انجام شده نشان می دهد که قیمت متوسط طلا در سال 2016 به 1209 دلار خواهد رسید در حالی که در نظرسنجی مشابه انجام شده در ماه ژانویه این رقم 1118 دلار پیش بینی شده بود. سال گذشته قیمت متوسط هر اونس طلا 1159 دلار بود.
این تحلیلگران انتظار دارند که قیمت طلا به صورت مداوم افزایش پیدا کند و در سه ماهه پایانی سال به طور متوسط 1250 دلار شود. قیمت فلز زرد همچنین در سال 2017 به طور متوسط 1300 دلار خواهد بود. این بالاترین قیمت متوسط سالانه طلا از سال 2013 خواهد بود.
متیو ترنر، تحلیلگر موسسه ماکوئیر گفت: «عاومل اصلی تقویت قیمت طلا تغییر موضع فدرال رزرو، کاهش ارزش دلار و چشم انداز تورم هستند... دو تای اولی بیشترین نقش را د افزایش قمیت طلا داشته اند و سومی دلیلی است که ما انتظار داریم قیمت طلا در میان مدت بالاتر برود.»
در حالی که احتمال افزایش قریب الوقوع نرخ بهره در آمریکا بعید به نظر می رسد، قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون 16 درصد افزایش یافته است.
بر اساس این نظرسنجی، انتظار می رود فدرال رزرو نرخ بهره را یک بار در ماه ژوئن و یک بار دیگر تا پایان سال افزایش دهد، در حالی که در ماه دسامبر در سال 2016 4 نوبت افزایش نرخ اتفاق بیافتد.

آخرین ویرایش در شنبه, 11 ارديبهشت 1395
BehnamGold

بورس سكه و ارز مرادي با مجوز رسمي از بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران و داراي مجوز پلمپ سكه از اتحاديه صنف طلا و جواهر تهران كد ١١٢ با بيش از نيم قرن سابقه خانوادگي در رسته هاي مختلف طلا و  جواهر سكه و ارز ميباشد . مفتخريم كه اولين وكيوم كننده سكه بانكي در جنوب غرب تهران بزرگ در خدمت عموم هموطنان عزيز در اقصي نقاط كشور باشيم

آخرین‌ها از BehnamGold